III Finał Tygodnia Języków Obcych pod Patronatem Honorowym Starosty Pleszewskiego

0
1040

W piątek 20 października,  wielkim finałem zakończyliśmy tydzień zmagań w wieloetapowym konkursie pod hasłem „Tydzień Języków Obcych”(TJO). Konkurs, w którym udział wzięły wszystkie klasy ZST, podzielony był na trzy etapy. Pierwszy etap, który oceniali nauczyciele języków obcych i pedagog, polegał na występach w szkolnym „Talent Show”. Nasi artyści tańczyli, śpiewali i przedstawiali scenki kabaretowe związane z krajami TJO. W środę, 18 października, trzyosobowe drużyny klasowe wzięły udział w quizie wiedzy o państwach będących tematem przewodnim tegorocznego TJO. W czwartek klasy przygotowały stanowiska na temat wylosowanych państw, które w piątek oceniała główna komisja konkursowa.
Na wielki piątkowy finał przybyli nasi szanowni goście: Pan Eugeniusz Małecki, Wicestarosta Powiatu Pleszewskiego, Pan Mirosław Kuberka, Przewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego, Pan Sławomir Sobczyk, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Panie Alina Świtalska, Maria Kunert i Anna Tomczak z Rady Rodziców ZST. Prasę reprezentowała Pani Ewa Andersz-Wanat z „Życia Pleszewa” a wydawnictwo Macmillan Pani Dorota Wysz. Nasi szanowni goście wraz z Dyrektorem ZST Panem Arturem Kukułą ocenili ostatni etap naszego konkursu, czyli stanowiska przygotowane przez poszczególne klasy.
W tym czasie młodzież miała okazję zobaczyć pokaz filmów z poprzednich edycji TJO przygotowany przez p. Dariusza Niemczewskiego. Następnie odbył się finał quizu o krajach TJO oraz pokaz „Talent Show”. W quizie najlepsza okazała się klasa III teh a Nagrodę Specjalną Starosty Pleszewskiego za występ w „Talent Show” otrzymała klasa I tl. Po występach uczniowie dokonali oceny stanowisk i zagłosowali na najlepszą klasę – nagroda publiczności.
Na koniec przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów. W tym roku Główna Komisja Konkursowa i Publiczność nie oceniły tak samo klas:
I miejsce i  nagrodę finansową na wycieczkę lub imprezę klasową, zdobyła klasa II ti.
II miejsce i nagrodę – dofinansowanie wyjścia do kina lub teatru zdobyła klasa IV teh.
III miejsce i nagrodę – dofinansowanie wyjścia do kina lub teatru zdobyła klasa III teh. „Nagrodę Publiczności” czyli tydzień bez pytania zdobyła klasa I tl.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu, którzy nadali tej imprezie niepowtarzalną atmosferę. Dzięki Wam mogliśmy przenieść się do bliskich nam i dalekich egzotycznych krajów: Chin, Argentyny, Australii, Portugalii, Szwajcarii, Szkocji, Holandii, Irlandii oraz Jamajki.
Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Pleszewskiego pan Maciej Wasielewski a patronat medialny zapewniło „Życie Pleszewa”.
Konkurs TJO połączony z imprezą finałową przygotowała Komisja Języków Obcych we współpracy z wychowawcami i nauczycielami ZST.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę podczas, której wiele się nauczyliśmy.

Wsparcia finansowego w tegorocznym konkursie udzielili nam:
Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Rada Rodziców przy ZST w Pleszewie,
firma FAMOT,
firma DOMER,
wydawnictwo Macmillan,
firma Delta,
restauracja Frascati,
Usługi Malarskie i Remontowe,  p. Ryszarda Tuczyńskiego
Firma REWIZ – p. Zygmunta Reszela
p. Agnieszka Maćkowska ze sklepiku szkolnego.