Klasa III ti na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

  0
  842

  W piątek, 31. marca klasa III ti wraz z koleżankami i kolegami  z klas: III tżs, II tr i I ti wybrała się na wycieczkę do Poznania.
  Uczniowie zwiedzili najpierw Muzeum Uzbrojenia na Poznańskiej Cytadeli, gdzie w oryginalnie zachowanych wnętrzach znajduje się ekspozycja militariów, dokumentów i zdjęć poświęconych walkom o Festung Posen toczonym w lutym 1945 roku. Największą atrakcję stanowił plenerowy park sprzętu wojskowego, gdzie zaprezentowano liczne pojazdy wojskowe, czołgi, samoloty, helikoptery i uzbrojenie artyleryjskie.
  Następnie grupa udała się do Kampusu Morasko. Znajduje się tam m. in. Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, gdzie odbyła się druga edycja „Dnia Delty”  – czyli popularyzatorskiej imprezy najstarszego w Polsce magazynu popularnonaukowego, będącego prawdziwą gratką dla umysłów ścisłych i miłośników nauk przyrodniczych. Uczestnicy wycieczki wysłuchali dwóch wykładów: z fizyki  „Podróże w czasie i przestrzeni” oraz z informatyki „Kryptografia kwantowa”.
  Pełni nowych i ciekawych informacji uczniowie  wraz z opiekunami p. Lilianą Gramalą-Slebiodą, p. Katarzyną Staszak i p. Magdaleną Wiatrowską wrócili do Pleszewa.

  {gallery}20170402{/gallery}