Koncerty Szlachetnej Paczki

  0
  705

  W ramach Szlachetnej Paczki Greenersi zagrali dla Michała. Odbyło się 5 koncertów charytatywnych – trzy 25 listopada na Zielonej w Pleszewie (ZST), a także 29 listopada w Zespole Szkół w Taczanowie i 7 grudnia w Zespole Szkół w Sobótce. W przygotowanie Szlachetnej Paczki włączyli się także pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie, oraz anonimowi darczyńcy łącznie 684 osoby. W sumie wartość przekazanej paczki szacuje sie na 5712 zł.
  W 2016 roku w Pleszewie działała dwójka wolontariuszy Szlachetnej Paczki, Monika Kucharczk – uczennica ZST kl. III tżs i Jacek Mikuła- pedagog ZST w Pleszewie. Wolontariusze pracowali w zaprzyjaźnionym sztabie w Jarocinie, a po odbytym szkoleniu w Krotoszynie odwiedzili Michała i jego rodzinę. Po spotkaniu nie mieli wątpliwości, że trzeba ich przyłączyć do projektu Szlachetnej Paczki. Trudno opisać zaskoczenie i radość rodziny, gdy zawieźli im 29 paczek z żywnością, ubraniami, artykułami
  chemicznymi i talony na opał, żywność i paliwo na dojazd na turnus rehabilitacyjny, który opłacił anonimowy darczyńca. (zobacz także www.pomozmichalowi.pl)

   {gallery}20161213{/gallery}