KONKURS KULINARNY

  0
  556

  „Najlepsza potrawa regionalna – wspomnienie dzieciństwa”
  Maturzyści po przerwie wakacyjnej pierwsze zajęcia z pracowni gastronomicznej przeżyli ambitnie tj. konkursowo. Pięć dwuosobowych grup sporządzało swoją regionalną potrawę z dzieciństwa.
  Następnie zacne  jury w skład którego wchodzili  pani mgr Barbara Kałużna, Siostra dr Imacculata Kowalska oraz  mistrzowie kuchni Jerzy Purol, Krystyna Piotrowska  ocenili przygotowane potrawy. Kucharze  serwowali potrawy:
  I. CHRZANÓWKA WIELKOPOLSKA, KURCZAK PO POZNAŃSKU Z PIECZONYMI PYRAMI I ZŁOTYM SZABELKIEM
  II. PIERŚ Z KACZKI Z SOSEM MALINOWYM, PIECZONYMI JABŁKAMI, KAPUSTĄ MODRĄ I KLUCHAMI NA ŁACHU
  III. DUSZONE ŻEBERKA WIEPRZOWE PO POZNAŃSKU Z SZAGŁÓWKAMI I ZASMAŻANĄ KAPUSTĄ
  IV. ZALEWAJKA WIELKOPOLSKA Z CHLEBEM NA MŁODZIACH
  V. ŻEBERKA W MIODZIE Z ZIELONYMI KOPYTKAMI I KAPUSTA ZASMAŻANĄ
  Z tego konkursu wyłoniły się potrawy, które Jagoda Bartczak i Tobiasz Tarka serwowali na konkursie regionalnym podczas II Festiwalu Rzemiosła. Nasza prezentowana potrawa to CHRZANÓWKA WIELKOPOLSKA, PIERŚ Z KACZKI Z SOSEM MALINOWYM, PIECZONYMI JABŁKAMI, KAPUSTĄ MODRĄ I KLUCHAMI NA ŁACHU. Otrzymaliśmy III miejsce nagrodzone dyplomem,  blenderem  oraz  niezapomnianym kolejnym kulinarnym doświadczeniem. Kucharze z naszej szkoły bardzo się zaangażowali, dali z siebie dużo twórczej inspiracji . Gratulujemy kunsztu kulinarnego! Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za wsparcie, a kucharzom życzymy kolejnych wygranych.
  Opiekun: nauczyciel zawodu s. Dorota Śliwińska

  {gallery}20140922{/gallery}