Niespodziewane emocje na koniec Finału IV Tygodnia Języków Obcych

0
1960

W piątek 19 października, wielkim finałem zakończyliśmy tydzień zmagań w wieloetapowym konkursie pod hasłem „Tydzień Języków Obcych”(TJO). Konkurs, w którym udział wzięły wszystkie klasy ZST, podzielony był na trzy etapy. Pierwszy etap, który oceniali nauczyciele języków obcych, bibliotekarka i pedagog, polegał na występach w szkolnym „Talent Show”. Nasi artyści tańczyli, śpiewali i przedstawiali scenki kabaretowe związane z krajami TJO. W środę, 17 października, trzyosobowe drużyny klasowe wzięły udział w quizie wiedzy o państwach będących tematem przewodnim tegorocznego TJO. W czwartek klasy przygotowały stanowiska na temat wylosowanych państw, które w piątek oceniała główna komisja konkursowa.
Na wielki piątkowy finał przybyli nasi szanowni goście: Pan Maciej Wasielewski, Starosta Powiatu Pleszewskiego, Pan Mirosław Kuberka, Przewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego, Pan Eugeniusz Małecki, Prezes spółki Sport Pleszew sp. z o.o., Pan Sławomir Sobczyk, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Panie Joanna Michalska i Anna Tomczak z Rady Rodziców ZST. Prasę reprezentował Pan Jakub Nowak z „Życia Pleszewa” a wydawnictwo Macmillan Pani Dorota Wysz. Nasi szanowni goście wraz z Dyrektorem ZST Panem Arturem Kukułą ocenili ostatni etap naszego konkursu, czyli stanowiska przygotowane przez poszczególne klasy.

W tym czasie młodzież miała okazję zobaczyć premierowy pokaz filmu z „Zielonej” oraz wysłuchać koncertu zespołu „Grana Śmietana”. Później poszczególne klasy zwiedzały stoiska i głosowały na najlepszą klasę – nagroda publiczności. Następnie odbył się multimedialny quiz z wiedzy o krajach TJO pt. „OBCYkani” oraz pokaz „Talent Show”. W quizie najlepsza okazała się klasa IV teh a Nagrodę Specjalną Starosty Pleszewskiego za występ w „Talent Show” otrzymała klasa III teh.
Na koniec przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów.
I miejsce i nagrodę finansową na wycieczkę klasową, zdobyła klasa IV teh, która całą swoją nagrodę postanowiła przeznaczyć na pomoc dla Wojtusia Ryszewskiego. O podjęciu takiej wspaniałej decyzji klasa IV teh zdecydowała jeszcze przed ogłoszeniem wyników, mając nadzieję na wygraną. Los sprawił, że ich nadzieja się spełniła i będą mogli wspomóc finansowanie bardzo drogiego leczenia chłopca w Niemczech.
II miejsce i nagrodę finansową na wyjście klasowe zdobyła klasa III ti.
III miejsce i nagrodę finansową na wyjście klasowe zdobyła klasa III teh.
„Nagrodę Publiczności” czyli tydzień bez pytania zdobyła klasa II tl.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu, którzy nadali tej imprezie niepowtarzalną atmosferę. Dzięki Wam mogliśmy przenieść się do bliskich nam i dalekich egzotycznych krajów: Tajlandii, Brazylii, Austrii, Włoch, Rumunii, Indii, Chorwacji, Kanady czy też Nowej Zelandii.
Honorowy patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatu Pleszewskiego a patronat medialny zapewniło „Życie Pleszewa”.
Konkurs TJO połączony z imprezą finałową przygotowała Komisja Języków Obcych we współpracy z biblioteką szkolną, wychowawcami i nauczycielami ZST.

Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości samorząd szkolny we współpracy z naszą pracownią gastronomiczną przygotował stoisko polskie, na którym zaprezentował typowe polskie potrawy i kiszonki z projektu edukacyjnego „Siejemy ferment”.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę podczas, której wiele się nauczyliśmy.

Wsparcia finansowego w tegorocznym konkursie udzielili nam:
• Starostwo Powiatowe w Pleszewie
• Rada Rodziców przy ZST w Pleszewie,
• p. Wiktor Hertman z firmy Booklet
• firma DOMER,
• wydawnictwo Macmillan,
• firma Delta,
• firma Blastrac Poland Sp. z.o.o.
• oraz liczni sponsorzy, którzy chcieliby pozostać anonimowi.