PACZKA ŚWIĄTECZNA DLA POLSKIEGO WETERANA NA KRESACH

  0
  1045

  W realizacji zadania PACZKA ŚWIĄTECZNA NA BOŻE NARODZENIE DLA POLSKIEGO WETERANA NA KRESACH organizowanego przez Stowarzyszenie ODRA – NIEMEN, brała udział grupa około 500 Darczyńców z całej Polski. W grupie tej znalazła się nasza szkoła – Zespół Szkół Technicznych w Pleszewie, Zespół Szkół Publicznych w Sowinie Błotnej i Drużyna Tradycji Wojskowej im. 70 pp. Organizatorami akcji w Pleszewie byli Janusz Waliszewski i Maciej Grzesiński. Na początku grudnia z Pleszewa wysłane zostały paczki wartości ok. 1600 złotych. Dzięki uprzejmości Prezesa Przedsiębiorstwa Komunalnego, Pana Grzegorza Knappe, paczki zostały przewiezione na miejsce zbiórki do Wrocławia.
  Ogółem wsparcia finansowego akcji udzieliły 284 osoby i instytucje,  paczki przesłało 215 nadawców. Do organizatorów akcji dotarło ponad 1000 kartek świątecznych z życzeniami dla polskich weteranów.
  Razem, w całym kraju,  zebraliśmy 3.276,91 kg artykułów spożywczych i chemicznych, o wartości blisko 70 tys. zł. Dzięki temu przygotowane zostały paczki świąteczne dla:
  – BIAŁORUŚ – dla STOWARZYSZENIA ŻOŁNIERZY AK NA BIAŁORUSI – 90 paczek zawiezionych w grudniu, 90 paczek zawiezionych w styczniu;
  – LITWA – KLUB WETERANÓW AK W WILNIE, STOWARZYSZENIE POLSKICH KOMBATANTÓW NA LITWIE, STOWARZYSZENIE WRZESIEŃ’39 – przygotowano 80 paczek;
  -UKRAINA – LWOWSKIE TOWARZYSTWO POLSKICH KOMBATANTÓW I OSÓB REPRESJONOWANYCH – przygotowano 40 paczek dla weteranów (każdy otrzymał po 2 paczki).

  Raport z akcji w załączniku