Polsko – niemieckie praktyki zawodowe

  0
  758

  Od 19 września do 8 października b.r. gościliśmy w naszej szkole grupę uczniów z partnerskiej szkoły BBS Ammerland. Uczniowie odbywali praktyki zawodowe w ramach programu ERASMUS+ a towarzyszyli im nasi uczniowie z klas II ts, II tr i III tr. Praktykantów przyjęły firmy -FAMOT PLESZEW Sp. z o.o., DOMER Pana Marcina Siereckiego, Zakład Budowy Kotłów BUD-KOT Pana Mirosława Śliwy, PPHU SIMAR Pana Sławomira Śliwy i PPHU SKAMET Pana Andrzeja Świderskiego. Dzięki uprzejmości tych firm nasi uczniowie mogli zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe i poznać pleszewski rynek pracy.
  Dla grupy polsko – niemieckiej nauczyciele ZST zorganizowali bogaty program kulturalno – sportowy. Odbyły się zajęcia kulturoznawcze na temat Polski i Niemiec, zawody w strzelaniu, bowlingu i piłce nożnej. Można było też popływać i zwiedzić Pleszew. Cała grupa spędziła weekend na Dolnym Śląsku zwiedzając Wrocław, podziemne miasto w Osówce i przepiękny zamek w Książu. Dzięki znajomości języków obcych uczniowie bez problemu nawiązali kontakty koleżeńskie i dobrze się razem bawili.
  Na wiosnę przyszłego roku zaplanowana jest rewizyta naszych uczniów w powiecie Ammerland, która odbędzie się w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER). Podczas tego pobytu uczniowie również będą odbywali praktyki zawodowe w niemieckich zakładach pracy, co zostaie poświadczone europejskim certyfikatem EUROPASS.

   {gallery}20161010{/gallery}