POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY KONSUMENCKIEJ W PLESZEWIE

0
882

XIV Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej na szczeblu powiatowym odbyła się 19 marca 2018r. w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie. Organizatorem konkursu był Powiatowy Rzecznik Konsumentów oraz Starostwo Powiatowe w Pleszewie. Do rywalizacji stanęli reprezentanci wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Pleszewskiego.
W finale konkursu powiatowego, na podstawie wyników pisemnego testu, zostało wyłonionych trzech laureatów – zostali nimi uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów. Zwycięzcy otrzymali bony – ufundowane przez Starostę Pleszewskiego – do zrealizowania w sklepie NEO NET w Pleszewie, w wysokości: I miejsce – 200 zł, za II lokatę – 150 zł, a za III – 100 zł.
Dla wszystkich uczestników przygotowano okolicznościowe dyplomy oraz materiały promocyjne samorządu powiatowego. Laureaci będą reprezentować Powiat Pleszewski na finale wojewódzkim XIV Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej w Poznaniu, który zaplanowano na 11 kwietnia br. Olimpiadę powiatową wygrała KLAUDIA WINIECKA z Zespołu Szkół Usługowo-Gospodarczych w Pleszewie, która zdobyła 49 pkt., II miejsce zajęła DAJANA NOWACKA reprezentująca Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie z wynikiem 45 pkt. Po dogrywce, na III miejscu uplasował się ŁUKASZ WERDEN – uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Pleszewie, reprezentujący Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie – z 41 pkt. na koncie.
Honorowymi patronami Olimpiady są Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego.