Seminarium firmy Mahle dla uczniów ZST

0
1156

Dnia 20 kwietnia 2018 r. odbyło się w naszej szkole seminarium zorganizowane przez firmę MAHLE Polska z Krotoszyna produkującą części zamienne do silników spalinowych stosowanych w samochodach różnego typu. Szkolenie to poruszało m.in. tematykę dotyczącą działania oraz ewentualnych problemów z użytkowaniem i niewłaściwą eksploatacją turbosprężarek.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z technologią wykonania tulei cylindrowych, oraz efektami ich złego montażu. Po części teoretycznej nastąpiła praktyczna część szkolenia , w której uczniowie mogli się wykazać swą wiedzą odnośnie rozpoznawania uszkodzeń elementów silnika oraz ich przyczyn.

Szkolenie przeprowadził pan Maciej Hadryś ( pracownik działu technicznego „ Aftermarket „) którego słuchali z wielką ciekawością uczniowie klas mechatronicznych i samochodowych oraz delegacja z partnerskiej szkoły w BBS Ammerland z Niemiec. Seminarium zorganizował nauczyciel przedmiotów samochodowych Ireneusz Trzeciak, który od kilku lat utrzymuje stały kontakt z największym producentem części silnikowych w naszej okolicy.