Sukcesy uczniów z Zielonej

  0
  670

  Dnia 7 maja 2015r odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik” oraz Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „EKO PLANETA”. Organizatorem konkursów było Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie, które od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi uczelniami wyższymi tj. Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.
  W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik” uczestniczyło 17 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego oraz 27 uczniów z Technikum nr 1 w Pleszewie . Dziewięciu uczniów z Zielonej otrzymało wyróżnienia na szczeblu krajowym: Daria Sienkowska kl. II tż (na zdjęciu nr1), Damian Czajka kl. II ts, Aleksandra Kostrzewska kl. II tż, Natalia Zacharczuk kl. I lo, Dawid Sass kl. I lo,  Michał Kaczmarek kl. I lo, Joanna Kłakulak kl. I lo, Julia Góralczyk kl. I lo, Weronika Sołtysiak kl. I lo. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania.
  W Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „EKO PLANETA” uczestniczyło 13 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego oraz 19 uczniów z Technikum nr 1 w Pleszewie. Jury konkursowe pod przewodnictwem dr hab. inż. Piotra Hewelka przyznało wyróżnienie I – stopnia w kraju oraz nagrodę rzeczową uczennicy klasy pierwszej II Liceum Ogólnokształcącego Joannie Kłakulak (zdjęcie nr 2).
  Jury konkursowe doceniło również pozostałych uczestników konkursu przyznając na szczeblu szkolnym I miejsce ex aequo uczennicom: Weronice Sołtysiak z kl. I lo oraz Julii Dobrowolskiej z kl. I lo (zdjęcie nr 3) oraz  wyróżnienia uczniom: Aleksandrze Kostrzewskiej z kl. II tż, Oskarowi Hertmanowi z kl. II ti,  Szymonowi Delikatowi z kl. II ti, Natalii Zacharczuk z kl. I lo, Angelice Zasańskiej z kl. II tż, Patrykowi Jasiakowi z kl. II ti,  Mateuszowi Michalewskiemu z kl. I tr, Bartkowi Michalewskiemu z kl. I ti, Grzegorzowi Derezińskiemu z kl. I lo i Marcinowi Garbarczykowi z kl. II ti. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania (zdjęcie nr 4).
  Uczniów do konkursów przygotowywała pani mgr Monika Latańska, nauczyciel chemii i biologii w II Liceum Ogólnokształcącym i Technikum nr 1 w Pleszewie.
  ML

  {gallery}20150507{/gallery}