V Edycja Tygodnia Języków Obcych w Zespole Szkół Technicznych

0
810

W piątek 18 października, wielkim finałem zakończyliśmy tydzień zmagań w wieloetapowym konkursie pod hasłem „Tydzień Języków Obcych”(TJO). Konkurs, w którym udział wzięły wszystkie klasy ZST, podzielony był na trzy etapy. Na początek trzyosobowe drużyny klasowe wzięły udział w quizie wiedzy o państwach będących tematem przewodnim tegorocznego TJO. Drugi etap, który oceniali nauczyciele języków obcych i pedagog szkolny, polegał na występach w szkolnym „Talent Show”. Nasi artyści tańczyli, śpiewali i przedstawiali scenki kabaretowe związane z 24 krajami TJO. W czwartek klasy przygotowały stanowiska na temat wylosowanych państw, które w piątek oceniała główna komisja konkursowa.
Na wielki piątkowy finał przybyli nasi szanowni goście: Pan Maciej Wasielewski, Starosta Powiatu Pleszewskiego, Pan Sławomir Sobczyk, Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki, Panie Joanna Karolak i Anna Tomczak oraz Pan Robert Kołodziej z Rady Rodziców ZST a także Panie Alina Świtalska i Maria Kunert . Prasę reprezentował Pan Jakub Nowak z „Życia Pleszewa”, wydawnictwo Macmillan Pani Dorota Wysz a wydawnictwo Pearson Pan Michał Hensel. Nasi szanowni goście wraz z Dyrektorem ZST Panem Arturem Kukułą ocenili ostatni etap naszego konkursu, czyli stanowiska przygotowane przez poszczególne klasy.
W tym czasie młodzież miała okazję zobaczyć występy 9 klas w Małym Finale Talent Show. Później poszczególne klasy zwiedzały stoiska i głosowały na najlepszą klasę – nagroda publiczności oraz najlepszy występ. Następnie odbył się pokaz „Talent Show” tzw. Duży Finał, w którym 6 klas rywalizowało o Nagrodę Specjalną Starosty Pleszewskiego a otrzymała ją klasa III tl za prezentację Francji.
Na koniec przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów.
I miejsce i nagrodę finansową zdobyła klasa III tl (Francja),
II miejsce i nagrodę finansową zdobyła klasa II tla (Peru).
III miejsce i nagrodę finansową zdobyła klasa IV tżs (Irlandia).
„Nagrodę Publiczności” czyli tydzień bez pytania zdobyła klasa II tla.
„Nagrody Publiczności” za najlepsze występy w Małym Finale Talent Show zdobyły klasy:
I tl P (Japonia) – I miejsce,
IV ti (Brazylia) – II miejsce,
III te (Maroko) – III miejsce.
Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu, którzy nadali tej imprezie niepowtarzalną atmosferę. Dzięki Wam mogliśmy przenieść się do bliskich nam i dalekich egzotycznych krajów: Peru, Brazylii, Australii, Włoch, Grecji, Francji, Japonii, Meksyku, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych a nawet Bhutanu.
Honorowy patronat nad imprezą objęło Starostwo Powiatu Pleszewskiego a patronat medialny zapewniło „Życie Pleszewa”.
Konkurs TJO połączony z imprezą finałową przygotowała Komisja Języków Obcych we współpracy z biblioteką szkolną, wychowawcami i nauczycielami ZST. Swoim zaangażowaniem wsparli nas również nasi absolwenci, za co serdecznie im dziękujemy.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę podczas, której wiele się nauczyliśmy na temat kultury 24 krajów tegorocznej V Edycji Tygodnia Języków Obcych w Naszej Szkole.

Wsparcia finansowego w tegorocznym konkursie udzielili nam:
• Starostwo Powiatowe w Pleszewie
• Rada Rodziców przy ZST w Pleszewie,
• p. Wiktor Hertman,
• Bank Credit Agricole,
• firma Gastro Pleszew,
• wydawnictwo Macmillan,
• wydawnictwo Pearson,
• Dom Kultury w Pleszewie.