Wielkopolskie dni „Stop uzależnieniom” oraz festyn z okazji Dnia Dziecka

  0
  684

  W poniedziałek 2 czerwca 2014r. w naszej szkole odbył się „Festyn na Zielonej” zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Festyn połączony był z Wielkopolskimi Dniami Stop Uzależnieniom.  Młodzież licznie korzystała z  różnych atrakcji, które w tym dniu przygotowali wspólnie Rodzice, Nauczyciele i Uczniowie. Głównym hasłem festynu była „promocja zdrowego stylu życia – przeciwdziałanie uzależnieniom”.
  Podczas festynu odbywały się równolegle mecze piłki nożnej oraz piłki siatkowej dziewcząt. Uczniowie mieli ponadto możliwość spróbować swoich sił strzelając z wiatrówki do tarczy. Niewątpliwą atrakcją były przejażdżki gokartem.
  Bardzo ważnym elementem festynu był konkurs karaoke, w którym swoje umiejętności wokalne zaprezentowało kilkunastu uczestników z różnych szkół.
  Podczas festynu nagrodzeni zostali uczniowie zaangażowani w działalność wolontariacką
  Dla głodnych i spragnionych nasi Kucharze serwowali smaczne jedzenie. Można było spróbować pieczone prosię, kiełbasę z grilla, sałatkę, zupę, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem.  Do kawy i ciepłej herbaty serwowali pyszny placek drożdżowy i ciasteczka.    
  Na zakończenie festynu odbył się mecz koszykówki Nauczycieli z Uczniami, który zakończył się zwycięstwem Uczniów 24:22.

  {gallery}20140602{/gallery}