Wycieczka do Fabryki Samochodów FCA w Tychach

0
1402

W dniach 22-23 listopada z inicjatywy Pana mgr inż. Ireneusza Trzeciaka odbyła się wycieczka do Fabryki Samochodów FCA w Tychach. Pierwszego dnia uczniowie klasy I tżs mieli możliwość zwiedzania Elektrowni Szczytowo-Pompowej Żar- Porąbka. Wysokospadowa elektrownia podziemna, zlokalizowana jest w przepięknym miejscu, w bliskości gór i jeziora, co sprawia, ze jest jedyną w swoim rodzaju atrakcją turystyczną. Elektrownia zaoferowała bardzo bogaty program zwiedzania. Następnym punktem wycieczki był Pałac Habsburgów w Żywcu, pochodzący z XVIII wieku. Pałac znajduję się w urokliwej części Żywca, w pięknym zabytkowym parku zamkowym.
W późnych godzinach popołudniowych wycieczkowicze dotarli do Szczyrku, miejsca zakwaterowania. Wieczorem w dobrych nastrojach zwiedzali Szczyrk by Night :). Następnego dnia , po śniadaniu uczniowie udali się do Sanktuarium Maryjnego w Szczyrku, do miejsca potocznie nazywanym „Górką”, przy szlaku turystycznym ze Szczyrku na Klimczok.
Przedostatnim a zarazem najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie Fabryki FCA w Tychach. To siódmy co do wielkości producent samochodów na świecie. To jeden z największych zakładów produkcyjnych w Europie. Z jego linii montażowych co 46 sekund zjeżdża jeden samochód. Po obowiązkowym szkoleniu BHP, uczniowie oglądali kolejne etapy produkcji samochodów, zwiedzając halę tłoczni, lakiernię oraz dział montażowni. Zapoznali się z całym procesem technologicznym FCA.. Na zakończenie uczniowie udali się do Browaru w Tychach, gdzie mogli zakupić pamiątki, gadżety z logo browaru. Bezpiecznie i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domu.