XII Ogólnopolski Pokaz Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2013”

  0
  670

  W dniach od 5 do 7 grudnia 2013 Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu oraz Polskie Stowarzyszenie Pracowników Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu zorganizowała XII Ogólnopolski Pokaz Stołów Wigilijnych „Gwiazdka 2013”. W czasie pokazu ogłoszony konkurs  na:
  – Najładniejsze stoisko i regionalny stół wigilijny
  – Najlepszą regionalną potrawę wigilijną.
  Do udziału zostało zakwalifikowanych 20 szkół z różnych regionów Polski, były też grupy zagraniczne: Rosja, Słowacja, Mołdawia, Ukraina. Pokaz miał na celu prezentację kultury i tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
  Uczniowie: Tobiasz Tarka, Paweł Mielcarek, Roksana Kantek, Magdalena Jodłoś, Jagoda Bartczak z kl. III Technikum Gastronomicznego z opiekunem s. Dorotą Śliwińska reprezentowali Zespół Szkół Technicznych z Pleszewa. Do konkursu zgłosiliśmy potrawy wigilijne: pierniki drobne, zupa z suszonych owoców z kluseczkami, pierogi z kapustą i grzybami, karp w galarecie, chleb na młodziach. To był czas zmierzenia się z dobrą regionalną kuchnią. Uczniowie dali z siebie wszystko, dobrze się bawili, potrawy wystawili, dom zbudowali miejsca nie dostali lecz prezenty otrzymali. Dla ZST i dla każdego ucznia certyfikat uczestnictwa, komplet kuchennych noży, obrus na wigilijny stół, kalendarze i kubki z okazji pokazu Gwiazdka 2013. Dziękujemy Dyrekcji i Radzie Rodziców za wsparcie bo dzięki Wam tam mogliśmy być i prezentować w roku jubileuszowym nasza szkołę oraz jesteśmy bogatsi o kolejne konkursowe doświadczenie.

  {gallery}20131207{/gallery}